|
Årsmøte i Jæren dølahestlag |
|
|
|
Årsmøtet blir 03. mars klokken 19.00 i Regehallen v/Rege. Mer info på hjemmesiden www.jaerendolehest.com |
|
|
Høsttur- Jæren Dølehestlag |
|
|
|
Så klarte vi samle en tropp til tur igjen. Med værtutsikter som viste overskyet til lett bris, så var det bare til å hive på seg godt med klær. Pakke hest i hestehengeren og kjøre avsted. På tunet til Sigmund Nesvik på Vigrestad kom den ene hestehenger etter den annen. Det ble bare flere og flere som dukket opp. 
Før avsparket kl 12 så var vi samlet 16 hester og 4 hunder, en med prikker og 3 uten.. og folk til fots ble det 5 stykker av.. Og glad er jeg for at de var med, det var mange porter som måtte åpnes og lukkes på turen. En svær Shire hest på 1,95cm slo følge med oss når vi hadde kommet ett stykke på veien.
Selve turen begynte jo på asfalt på det flate Jæren men stigning ble det faktisk ganske så rask, gjennom en skog og siden gikk det litt ned og masse opp overbakker. Flott løype Stian Nesvik og Mona Hatteland hadde funnet til oss, tusen takk for det.
Følget ble litt oppdelt etter hvert, da de yngste garden hadde litt sprekere hester og vi andre liksom tok det stilt og rolig i sammen med de som gikk til fots. Bildene som er tatt er gjort fra hesteryggen, så folken ta bildene for det de er, de forteller hvertfall at det er flott natur vi har her på Jæren.
Kan jo fortelle litt om hvilkeraser som ble med her Døl, fjording, kaldblods, nordlandhest, varmblodhest en riktig god mix av raser.. men gud så kjekt det var.. :)
Etter turen fikk vi hestene plassert i hengere og matbiten skulle frem, Sigmund Nesvik viste hans museeum med flotte vogner og en fjording i hel størrelse utskjært av tre. Det var noe en kunne være stolt av, selv kunne jeg godt ha tenkt meg flere av de stasvognene han hadde... hmmmm får vinne i lotto en dag.. :)
Tusen takk for alle som deltok, det var virkelig flott opplevelse
Flere bilder finnes på hjemmesiden til Jæren Dølehestlag www.jaerendolehest.com Hilsen Annette Jæren Dølehestlag |
|
|
Hingsteføll - Kleppa Borren selges! |
|
|
|
Kleppa Borren selges!
etter Jonsvarten N-94-2063 1994 1 pr. I og Veslelill N-05-2038 2005 2 pr. . Ble født 4 mai 2009
Borren er en herlig gutt som har fått mye oppmerksomhet. Han er helt umulig å holde seg vekke fra. Han har allerede vært med på mye. Både på «mors» første dresurtrening, gallopptur på brusand og tur langs veien med kjerra. Han løfter alle beina når vi her han om det og han går rett inn på hengeren. Veien videre blir spennede da jeg ikke helt vet hva jeg skal gjøre med han. Har mest lyst til å beholde han men da må han desverre kastreres. Hadde vært veldig kjekt å prøve å stille han til våren å dersom han er brukenes ekseriørmessig håper jeg at noen han ta han videre. Så dersom noen er innteresert kan de bare ta kontakt.
Hege Sofie Hoset
Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser, du må slå på Javascript for å kunne se den.
|
|
|
Aktiviteter i Jæren Dølehestlag |
|
|
8.november 2009 Bruksøvingar for unghest kl. 12 hos Paulfinn Torland på Mauland, Bryne.
25.oktober 2009 Felles ridetur til Steinkjærringen start kl 12 fra Stian Nesvik, Haugstadvegen 10 på Vigrestad.
Mer info kan finnes på hjemmesiden www.jaerendolehest.com |
|
|
Hingster selges! |
|
|
Vildblesen N-07-2081 Etter: Teigbelssen N-88-2009 3pr. og Snøvild N-02-2162 Oppdretter og Eier: Paulfinn Torland, Maudland, 4340 Bryne
En rolig snill hingst som er kjørt med noen ganger.
Karakterer: 7,7,8,7,7 Noe langstilt ingst av bra type. Pent hode. Jevn & god muskelsatt kropp. Gode bein med godt markert ledd. Lette bevegelser. Premiering: Sløyfe
Kontakt Paulfinn Torland mob. 91 36 09 53
Vigre Prinsen N-01-2117 etter: Vossasvarten N-89-2019 2 pr. og Sarena N-93-2106 S Oppdretter: Tor Arne Vigre, Nærbø og Eier: Terje Rovik
Prinsen er en snill og grei vallak, han er en lett vestlandsdøl. Som brukes til kjøre og ridehest, har blitt startet presisjonskjøring. Han har også blitt startet Mountengames,sprang og dressur med. Prinsen er en hest med veldig godt lynne.
Kontakt Terje Rovik mob. 95 22 50 21 |
|
|
Øijo til Jæren i sommer! |
|
|
|
Avlshingsten Øijo er utleid til Jæren Dølehestlag Mer info på www.jaerendolhest.com |
|
|
Jæren Dølehestlag har startet opp igjen! |
|
|
|
Jæren Dølehestlag har kommet i gang igjen!Laget har fått egen hjemmeside. www.jaerendolehest.comÅrsmøtet er avholdt med stor oppslutting.Takker for besøket av leder i Landslaget for Dølehest Stein Bentstuen, det var mye nyttig informasjon vi fikk av ham. |
|
|
|