Årets Dølahestmesterskap er over, og for et mesteskap det har vært! Strålende vær fra start til slutt, god mat i kiosken, fantastiske premier, god stemning, rekordantall ekvipasjer og alle sammen viste prestasjoner det bare er å bøye seg i grusbanen for!

I forkant har alle sammen jobbet hardt med å kvalifisere seg til grenmester, sammenlagt mesterskap og åpne klasser, samtidig som de har vist frem dølahesten for resten av Norges befolkning! 

Det kommer mer bilder og utfyllende i tekst i neste utgave av Dølahesten, imens kan dere kose dere med resultatene. Helt nederst finner dere komplette resultatlister for alle grener. 

 

Grenmester Kjøring Junior

1. Rikke Stark Pedersen - Blåneblese

2. Vilde H. Pedersen - Lies Veslemøy

Grenmester Kjøring Ungdom

1. Celine B. Sollien - Dalablåen

2. Aina S. Kolobekken - Kleivens Sinella

3. Ingvild F. Sakshaug - Pinse Per

Grenmester Kjøring Senior

1. Heidi K. Tønnensen - Nordmo Prinsen

2. Simon Lande - Dalbys Maisol

3. Eirin S. Nordstrand - Lies Veslemøy

 

Grenmester Bruksklasser Junior

1. Andreas Gjetanger - Nordyruggen

2. Vilde H. Richardsen - Lies Veslemøy

3. Rikke S. Pedersen - Blåneblesen

Grenmester Bruksklasser Ungdom

1. Marta V. Hofslundengen - Linus

2. Ingvild F. Sakshaug - Pinse Per

3. Celine B. Sollien - Dalablåen

Grenmester Bruksklasser Senior

1. Agna Hollekve - Skjævestad Ronson

2. Alexandra Mikkelsen - Sogne Goda

3. Sara K. Bergland - Søndre Garp

 

Grenmester Dressur Junior

1. Natalia L. Larsen - Høgheims Rauen

2. Ane B. Torgersen - Stensli Junior

Grenmester Dressur Ungdom 

1. Celine B. Sollien - Mairauen

2. Marta V. Hofslundengen - Linus

Grenmester Dressur Senior

1. Celine Lindsø - Rassin

2. Kamilla Nyhagen - Slettmos Ymir

3. Karin H. Moen - Kine

 

Beste Unge Dølahest 4 år

1. Jeanette Skophamar - Sintabesten

2. Agna Hollekve - Vårlenda

Beste Unge Dølahest 5 år

1. Jan Tage Rustad Engh - Vivelstad Svarten

2. Marta V. Hofslundengen - Linus

Beste Unge Dølahest 6 år

1. Sara K. Bergland - Søndre Birk

 

Beste Utstillingspremierte Hingst

Randtind 

Beste Utstillingspremiert Hoppe

Lies Veslemøy 

Beste Utstillingspremierte Vallak

Søndre Garp

 

DØLAHESTMESTER JUNIOR

1. Vilde H. Richardsen - Lies Veslemøy

2. Rikke S. Pedersen - Blåneblesen

3. Ane B. Torgersen - Stensli Junior

 

DØLAHESTMESTER UNGDOM

1. Celine B. Sollien - Dalablåen

2. Ingvild F. Sakshaug - Pinse Per

3. Marta V. Hofslundengen - Linus

 

DØLAHESTMESTER SENIOR

1. Agna Hollekve - Skjævestad Ronson

2. Alexandra M. Mikkelsen - Sogne Goda

3. Sara K. Bergland - Sønde Garp

 

 

Resultater dressur og presisjonskjøring fredag 1 Juni.

Resultatliste bruksridning junior lørdag 2 Juni.

Resultatliste bruksridning ungdom lørdag 2 Juni.

Resultatliste bruksridning senior lørdag 2 Juni.

Resultatliste dressurridning LC lørdag 2 Juni.

Resultatliste dressurridning LB lørdag 2 Juni.

Resultatliste dressurridning LA lørdag 2 Juni.

Resultatliste dressurridning LB søndag 3 Juni.

Resultatliste dressurridning LA Søndag 4 Juni.

Resultatliste brukskjøring Junior Søndag 4 Juni.

Resultatliste brukskjøring Ungdom Søndag 4 Juni

Resultatliste brukskjøring Senior Søndag 4 Juni.

Grenmesterskap Dressur 2018

Grenmesterskap Bruksklasser Junior

Grenmesterskap Bruksklasser Ungdom

Grenmesterskap Bruksklasser Senior

Grenmesterskap Kjøring 2018

Beste Unge Dølahest 4, 5 og 6år

Beste Lag

Dølahestmestere 2018