Tar vi med ankomst, veterinærsjekk og åpningsseremoni på torsdag så er vi altså allerede på dag 3 av dølahestmesterskapet 2019. Arrangementet går fortsatt knirkefritt og det er bare å bøye seg i støvet for Nord Østerdal Dølahestlag og Nord Østerdal Hestesportsklubb.

 

I dag har det vært første del av dressurridning i ridehuset, del to går søndag og da skal også grenmestere kåres. I tillegg har det vært presisjonskjøring på utebanen og det er andre del av grenmesterskapet i kjøring. 

 

Resultater i Norsk Salsenter sin LC:3 finner du her



 

                                                                                                                                                     Bilde viser de tre plasserte i LC:3

 

Resultater for Nord Østerdals Kraftlag sin LB:3 finner du her

 

De 6 plasserte i Nord Østerdal Kraftlags sin LB:3

 

Resultater for Marianne Sandbakken sin LA:3 finner du her

 

Cecilie Lindsø med Rassin var eneste plasserte i LA:3

 

Presisjonskjøring utdanning: 

1. Linn W. Rønning - Lundeprinsen

2. Andre Nordhagen - Glomstadsokken

3. Ingvild Sakshaug - Pinse Per

4. Thomas Svendsen - Tira

5. Kristine Berntsen - Eirik

6. Guro Hofslundengen - Tåbba

Linn W. Rønning og Andre Nordhagen i en spretten æresrunde.

 

 Presisjonskjøring lett:

1. Ann Mari Bakketun - Gåkjenns Bror

2. Agna Hollekve - Skjævestad Ronson

3. Jeanett Skophamar - Sintabesten

4. Ingvild Sakshaug - Pinse Per

5. Vilde H. Richardsen - Lies Veslemøy

6. Ane B. Torgersen - Stensli Junior

7. Marta V. Hofslundengen - Tåbba

8. Marianne Morfjord - Tira

9. Reidar Håkenstad - Skraaruds Eldølen 

10. Linn W. Rønning - Lundeprinsen

11. Torild A.S Lunde - Høgheims Gullvind

12. Kamilla Nyhagen - Slettmos Ymir

13. Jannicke C. Moen - Møllerknekten

14. Ina Trøen - Tangen Markus

15. Frøydis Korssjøen - Linus

Alle de plasserte i lett presisjonsskjøring.

 

Presisjonsskjøring middels:

1. Agna Hollekve - Skjævestad Ronson

2. Ann Mari Bakketun - Gåkjenns Bror

3. Cecilia Gjetanger - Elstad Gutten

4. Jeanett Skophamar - Sintabesten

5. Aina Kolobekken - Kleivens Sinella

6. Heidi K. Tønnesen - Nordmo Prinsen

7. Vilde H Richardsen - Lies Veslemøy

8. Marta Hofslundengen - Tåbba

9. Marianne Morfjord - Tira

10. Ingvild Arnesen - Armand

11. Ane B Torgersen - Stensli Junior

12. Jan -Tage Rustad Engh - Vivelstad Svarten

13. Marianne Olsrud - Voldsblesen

14. Siri H. Hatlevold - Åkreprins

15. Christine Borch - Lyngsknekten

16. Kamilla Nyhagen - Slettmos Ymir

17. Cecilie Lindsø - Rassin

 

 

De plasserte i middels presisjonskjøring.

 

Så var det klart for å kåre årets grenmestere i kjøring. For å kunne delta i grenmesterskapet må man starte dressurkjøring og presisjonskjøring i de klassene som er kravet for ditt alderstrinn. I år var det for få påmeldte i grenmesterskapet for junior og ungdom, så disse to klassene ble slått sammen. 

 

Olaf Nyby sin Grenmester i kjøring for junior/ungdom

1. Ane B Torgersen - Stensli Junior

2. Marta Hofslundengen - Tåbba

3. Vilde Richardsen - Lies Veslemøy

4. Ingvild Sakshaug  - Pinse Per

Ane B Torgersen og Stensli Junior.

 

Grenmester kjøring senior:

1. Heidi K. Tønnesen - Nordmo Prinsen

2. Aina Kolobekken - Kleivens Sinella

3. Jan Tage Rustad Engh - Vivelstad Svarten

4. Kamilla Nyhagen - Slettmos Ymir

5. Siri Hatlevoll - Åkreprins

6. Christine BorchLyngsknekten

 

De tre plasserte i grenmester kjøring for senior.

 

Nivået øker år for år og vi er så imponerte over måten dere presenterer hestene deres på. Tusen takk for jobben dere gjør med og for dølahesten! 

 

 

GRATULERER SÅ MYE ALLE SAMMEN!!