• IMG_0442.JPG
  • received_630631250694329.jpeg

Ved utgivelsen av det siste medlemsbladet, ble det oppdaget en feil i trykken hvor lederen hadde kommet to steder, mens nestlederens spalte hadde falt helt ut. Beklageligvis ble ikke dette oppdaget i korrekturen, men her kan du lese nestlederens orientering: 

 

 

Etter utallige utregninger etterfulgt av flere kontroller har vi endelig fått satt sammen en resultatliste for Dølahestcupen 2018.

Det har i 2018 vært 14 deltakere i cupen og alle disse har briljert i stevnedeltakelse og dermed også gitt dølahesten en markedsføring den sterkt trenger og fortjener!

MEN: først og fremst vil vi gratulerer vinnerene fra Dølahestcupen 2018. For endelig resultatliste ser HER.

 

 1. Elstads Lilja 3500 p

 2. Dalbys Maisol 3050 p

3. Nordmoprinsen 2850 p

 

Søndre Birk 2350 p *

Stensli Junior 2350

Søndre Garp 2330 p *

Pinse Per 1830 P *

Dalablåen 1615 p *

Randtind 1280 p

Smedsmo Mirakel 885 p

Gullvår 750 p

Gullfrøya 680 p

Lundeprinsen 680 p

Blåneblesen 660 p *

Mairauen 620 p *

Tira *

 

*ikke innsendt resultater for andre halvår pr 10.1.2019

Skeidstevner er kun godkjent dersom resultater og evaluering er innsendt, ihht statuttene.

Resultater innsendt innen 15 jan er godkjent, selv om fristen ihht statuttene var 1 januar. (Vedtak i styret pr 20.1.19)

Med forbehold om skrivefeil.

Vi gratulerer og takker for flott innsats til alle sammen!

Neste år vil det i tillegg til kr 5000, 3000 og 2000 til de første plasserte bli trukket en tilfeldig deltaker i cupen som vinner kr 2.000, så meld på din hest NÅ!

 

Statuttene for 2019 vil publiseres snarlig, kun mindre justeringer fra 2018, men det er selvfølgelig bare å starte å sanke poeng!!

 

 

VI GRATULERER SÅ MYE TIL VINNERENE OG TAKKER SÅ ENORMT MYE FOR INNSATSEN!

 

Landslaget for Dølahest

 

 

 

 

 


Over: Sara Kinge Bergland med Søndre Garp og Søndre birk i tospann(Foto Marianne Bygdnes). 

Dølahesten var godt representert under landsstevnet i køyring på Starum i pinsa. Ekvipasjane starta klassane Utdanning, Lett, middels ponni og middels hest i dressurkøyring, presisjon og maraton. 

 

Stensli Junior med Ane Brunsberg Torgersen, Skog Tind med Renate Tangen, Randtind med Kristine Berntsen, Skjævestad Ronsson med Agna Hollekve, Dalbys Maisol med Simon Lande, Nordmoprinsen med Heidi Tønnesen, og 2-spannet Søndre Garp og Søndrebirk med Sara Kinge Bergland.  

Med fleire gode resultat og plasseringar var ekvipasjane flotte representantar for rasen.  

 

(Foto privat)

 

 

 

 

SPONSORER FOR LANDSLAGET FOR DØLAHEST 2019-2021